• TÜRKİYE AİLE HEKİMLİĞİ VAKFI
    Turkish Foundation of Family Medicine
12. AİLE HEKİMLİĞİ GÜZ OKULU

12. AİLE HEKİMLİĞİ GÜZ OKULU

Sizleri 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Antalya’da üzenlenecek olan “12.Aile Hekimliği Güz Okulu”nda ihtiyaçlarımız olan konularda eğitim almak; ilgimiz doğrultusunda konferanslara girmek, interaktif katılacağımız panellerde söz söylemek, sözlü ve poster bildirileri ile bakış açımızı genişletmek ve sosyal programlarımızda bir nebze olsun nefes alıp rahatlayabilmek için aramızda görmekten mutluluk ve onur duyacağız. TAHEV Yönetim Kurulu adına; Doç.Dr.ReşatDABAK  Prof.Dr.MehmetSARGIN

http://www.guzokulu2018.org/

İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ

İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ

12. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi tamamlandı. Akademiden sahaya, idari yönetim ekibinden diğer branş uzmanlarına, aile hekimliğinin tüm taraflarının bir araya gelme fırsatı bulduğu İstanbul Aile Hekimliği Kongremizi başarı ile tamamladık. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

http://www.aileistanbul.org/

PRIMORE Webinar

PRIMORE Webinar

Avrupa genelinde yürütülecek birinci basamak araştırma ağına katılmak ister misiniz? Vakfımızın üyesi olduğu Avrupa Birinci Basamak Forumu tarafından düzenlenen PRIMORE projesi tanıtım webinarına kayıt olmayı unutmayın

https://www.tahev.org.tr/?/duyurular/duyuru/id=1115Ocak 2019: PROMORE projesi WEBİNAR
Birinci basamak araştırma ağı projesinin tanıtılacağı bu webinara kayıt olarak katılabilirsiniz

Devamı

BIRINCI BASAMAKTA BILIMSEL BULUŞMALAR (4B)
Değerli takipçilerimiz, Birinci Basamakta Bilimsel Buluşmalar (4B) toplantısı 18-20 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak toplantımızda sizleri de aramızda görmek isteriz.

Devamı

Yeni Yayınımız: Aile Hekimliği ve Birinci Basamak
Birinci basamağın önde gelen klinisyenlerinden ve akademisyenlerinden birisi olan Jan de Maesener´in kitabı ʺToplumsal Değişimin Yol Ayrımında: Aile Hekimliği ve Birinci Basamakʺ TAHEV tarafından Türkçe´ye kazandırıldı.

Devamı

Genç Temel Sağlık Hizmetleri Liderleri Aranıyor
DSÖ genç birinci basamak liderleri arıyor.

Devamı

AKTÜEL AYIN YAZISI

2018 En İyi Aile Hekimliği Tezi

30.07.2018

Yeni uzmanlarımız yılların emekleri olan tez çalışamaları ile en iyi aile hekimliği tez yarışmasına başvurdular. Disiplinimizin geleceği olan tüm genç meslektaşlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. En iyi aile hekimliği tezini her sene olduğu gibi Güz Okulu'nda öğreneceğiz. Kongremizde görüşmek üzere.

Devamı

ÖNCEKİ YAZILAR

Web sayfamızı yeniliyoruz

Vakfımızın amacı aile hekimliği alanını kapsamak üzere, tıp alanında bilimsel eğiitim, araştırma ve çalışmalar yürütmek, sürdürülen bilimsel faaliyetleri desteklemek, toplumu bilgilendirmek ve toplum eğitimine yönelik...


Birinci Basamağın 20 yıllık değişimi. QUALICOPC çalışması.

Avrupa ülkelerinde birinci basamak sağlık sistemini güçlendirme amacıyla son yıllarda gerçekleştirilen reformların; temel olarak finansman sorunları, sağlık alanındaki tehditlerin ve hastalık örüntülerinin değişimi, iş gücündeki...


Tümü

TAHEV DERGİ

Bilgi sadece yazılırsa, başkaları tarafından geliştirilirse ve gelecek nesillere aktarılırsa tartışılabilir. Bu nedenle, TAHEV olarak, kuruluşumuzun sekizinci yılında “Anadolu Aile Hekimliği Dergisi” ile sizlere merhaba demenin coşkusu ve haklı gururunu yaşıyoruz.

anatoljfm.org

GÜZ OKULU

Bu Güz Okulu’nda da geçmiş yıllardaki gibi katılımcıların klinikte karşılaştıkları sorunlara cevap bulabilmeleri, günlük pratik yaklaşımlardaki yeniliklerin gözden geçirilmesi ve birbirleri ile deneyimlerini paylaşarak hastalarına daha etkin hizmet sunabilmeleri hedeflenmektedir. Bu çerçevede, her zaman olduğu gibi bu yılda etik kuralların ön planda tutulduğu 12. Aile Hekimliği Güz Okulu, katılımcıların farklı ilgi alanları ve gereksinimleri doğrultusunda 1. Basamakta sık karşılaşılan klinik sorunları kapsayan panel, konferans, vaka tartışmaları, deneyim paylaşımları, uzmanına danış toplantıları ve kursları içerecektir.

guzokulu2018.org 2011 -2017 ALBÜM Sunumlar

TAHEV

yılın en iyi aile hekimliği tezlerini bekliyor

TAHEV En İyi Aile Hekimliği Uzmanlık Tezi Ödülü 2018'e yapılacak başvuruların 25.06.2018 tarihine kadar kurallara uygun doldurulmuş başvuru formu ile birlikte Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV) Bilimsel Ödül Fonu Sekreterliğine gönderilmesi gerekmektedir.

Ödül toplam miktarı 4.500 TL'dir.

Başvuru ve Detaylar

TAHEV Yayınları